Žieminių padangų pasirinkimas

Artėjant šaltiesiems orams kiekvienam automobilio savininkui vertėtų pradėti galvoti apie padangų keitimą bei kokios ziemines padangos jam bus tinkamiausios šiemet. Išties, visi žinome, kad esti du pagrindiniai padangų tipai – tai žieminės bei vasarinės padangos, tačiau tiek renkantis vienas, tiek ir kitas tenka susidurti su sunkumais nežinant su kokiais dar pasirinkimais galima susidurti. Todėl ypatingai svarbu prieš vykstant pirkti žieminių padangų atsakyti sau į keletą klausimų, padėsiančių greitai išsirinkti norimą prekę.

Saugumas, funkcionalumas ir greitis

Padangos žiemaiVisų pirmiausia konsultanto pasiteiravus dėl žieminių padangų jis paklaus ar jus domina padangos su dygliais ar be jų. Išties, tai turėtų būti pirmas dalykas kurį sau turite atsakyti. Kurias verčiau rinktis? Būtina atsižvelgti į jūsų keliones, mat žiemai padangos be dyglų puikiai tiks tik mieste važinėjantiems vairuotojams. Kelias mieste dažniausiai būna nuvalytas, nepasidengęs slidžia danga, todėl sukibimas jau iš karto geresnis ir vairavimas palengvėja. Tačiau jei tenka keliauti po kaimelius, miško takus be jokios abejonės rinkitės dygliuotas žiemines padangas, kurios yra kur kas saugesnės, garantuoja geresnį sukibima su slidžia kelio danga.

Kitas aspektas, kurį reikia apgalvoti, tai yra jūsų finansinės galimybės. Ir į tai įeina ne tik pati padangų kaina, tačiau ir jų ekonomiškumas. Nors dygliuotis žeiminės padangos yra išties saugesnės bet kokiu atveju, tačiau visuomet jos reikalauja didesnių kuro sąnaudų bei, be abejo, savo pradine kaina taip pat yra brangesnės. Todėl, jei taupote finansus gerai pagalvokite ar dygliuotis padangos išties jums reikalingos, jei važinėjate tik miesto teritorijoje.

Mėgstantiems greitį rekomenduojame atsižvelgti į padangų greičio našumą. Skirtingos žeiminės padangos gali suteikti skirtingas galimybes. Pavyzdžiui, renkantis dygliuotas padangas dažniausiai laimėsite saugumo prasme, tačiau visuomet pralaimėsite greičio klausimu, mat aukštas sukibimas šiek tiek sumažina automobilio greičio galimybes. Tuo tarpu be dyglių esančios padangos bus kur kas greitesnės, tačiau atsižvelfiant į tai, kad jos tinkamiausios tik miesto teritorijose, kur leistinas greitis 50km/h, reikėtų pasverti pasirinkimus logiškuoju faktoriumi. Kalbant apie bendrines charakteristikas, rekomenduojama žiemines padangas rinktis siauresnes bei aukštesnes, tokios padangos bus kur kas funkcionalesnės.

Padangos Latvijoje vadinamos riepas.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *