Būsto įsigijimo etapai

Visi tikriausiai bent kartais pasvajoja apie nuosavo būsto įsigijimą, tiesa? Tačiau reikėtų suprasti, jog nusipirkti butą ar namą yra kur kas sudėtingesnis dalykas nei nusipirkti automobilį ar kitą kilnojamą daiktą. Šis procesas susideda iš daugelio etapų, gali užimti daug laiko ir pareikalauti papildomų išlaidų, todėl viskam reikėtų nusiteikti ir pasiruošti jau iš anksto.

Busto paskolaAkivaizdu, jog pirmiausiai reikėtų pasirūpinti lėšomis, kuriomis bus įgyjamas nekilnojamasis turtas. Jei nesate vienas iš tų laimingųjų, kuriems pinigai tikrai nėra problema ir jie gali pirkti tokios vertės turtą be bankų ir kredito unijų paskolų, jus tikriausiai sudomins busto paskola kredito unija. Dar prieš pradedant bet kokį procesą, reikėtų pasikonsultuoti su jus dominančia kredito unija apie finansavimo galimybes. Ten dirbantys profesionalai padės jums įvertinti asmeninę finansinę situaciją ir supažindins su galimomis opcijomis. Jau žinodami savo galimybes gauti finansavimą, turėtumėte pradėti dairytis naujųjų savo namų. Nesvarbu ar tai tik ką pastatytas naujas namas, ar sovietiniame daugiabutyje esantis butelis, jums vis tiek bus reikalingas turto vertinimas. Turėkite omenyje, jog ši paslauga toli gražu nėra nemokama – kartais už ją sumoka nekilnojamojo turto pardavėjas, kartais pirkėjais, kartais tas mokestis yra pasidalinamas, tai susitarimo reikalas. Jau turėdami oficialų turto vertinimą galite kreiptis į banką ar kredito uniją su konkrečiu paskolos prašymu, to konkretaus objekto įsigijimui. Jei viskas gerai ir paskolą gausite, nepamirškite, jog visi nekilnojamojo turto sandoriai turi būti patvirtinami notariškai, o tai taip pat kainuos papildomai. Vėlgi, šias išlaidas galite dalintis su būsto pardavėju – tai priklauso nuo susitarimo.

Kai jau turėsite naujojo būsto raktus savo rankose, prieš jus dar liks daugybė darbo. Labai retai nutinka taip, kad į naujai įrengtus namus galima tiesiog keltis ir gyventi. Dažniausiai jums nepatiks viena ar kita interjero ar įrengimo detalė, kurią reikės ištaisyti dar prieš persikeliant, o galbūt būstas pats iš savęs reikalaus remonto ar atnaujinimo. Kad ir kaip bebūtų, tai taip pat pareikalaus papildomų investicijų ir laiko. Pats perkraustymo procesas taip pat nėra labai paprastas – jums reikia į dėžes sudėti visą savo gyvenimą ir iki tol užgyventą turtą ir pervežti jį į kitą vietą.

Kaip matote, būsto pirkimas turi daug etapų, kiekvienas iš jų pasitiks jus su naujais iššūkiais. Labai svarbu viską pasiplanuoti iš anksto ir neišsigąsti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *