80 kvadratų namo interjeras – imantiems iš gyvenimo visko po truputį

Dizaino profesionalaiTas etapas, kada pagaliau įsirenginėjate savo būstą, kada samdomi interjero dizaineriai – tai labai laimingas laikas. Ne kiekvienas gali pasidžiaugti tokiu laiku, nes ne kiekvienas kažką įsirenginėja, o dabartinė jaunų žmonių karta apskritai labai ilgai būstą nuomojasi ir nieko jame nekeičia. Tačiau jūs galite leisti sau kad ir mažesniame miestelyje įsigyti namus ar pasistatyti. Daugybei žmonių patogiau statyti 80 kvadratinių metrų namus, nes jie priskiriami nesudėtingų statinių grupei, kuriai taikoma mažiau reikalavimų ir reikia mažiau tvarkytis dokumentų. Tačiau ar galima tokiame name gyventi, ar užteks vietos?

Mažesnis statinys – mažiau problemų

Visų pirma, nereikia bijoti, kad 80 kvadratinių metrų namas bus per mažas. Net jeigu gyvensite 5 ar 6 asmenų šeima, tikrai tilpsite. Prisiminkite, dar galėsite turėti pusrūsį, taigi, jame irgi prasiplės vietos. Galėsite ten įsirengti garažą, dirbtuves, laikyti kurą ar sandėliuoti daiktus. Be to, galėsite savo sklype dar įsirengti dirbtuvių pastatą, kuriame kažką svarbaus laikysite. Taigi, mažesnis statinys gali sukelti mažiau problemų. Mažiau dokumentų tvarkymosi, sodo valdos sklypuose netgi nereikia projekto ir statybos leidimo, o galiausiai – mažiau ploto reiškia mažesnes statybos išlaidas ir mažiau tvarkymosi.

Kiek žmonių gali gyventi tokiame name?

Jeigu jums padės protingi interjero dizaineriai, pamatysite, kad tokio ploto tikrai užteks net ir didžiausiai šeimai. Ketetas idėjų, kaip panaudoti savo bendrą plotą, kad interjeras būtų erdvus, o žmonių ir veiklų tilptų daug:

– Virtuvę ir svetainę darykite kartu. Tuomet nereikės atskirai kurti erdvės virtuvei, arba sienoms, papildomoms durims, bus šviesiau, nes nereikės dalintis langų. Be to, visada bus patogu vienoje vietoje ir valgyti, ir maistą pasidėti, ir ruošiant maistą galbūt matyti, ką veikia jūsų vaikai.

– Išnaudokite antresoles. Net jeigu jų nėra numatyta projekte. Jeigu yra perdanga ir numatyta projekte virš perdangos gyvenamosios patalpos, vadinasi, tokiame name skaičiuojasi ir antresolių plotas. Bet jeigu virš perdangos niekas nenumatyta, o taip pat, jeigu galima tiesiog antresoles pasidaryti patiems, esant aukštoms luboms, tuomet galite gyventi labai gražiuose namuose, kuriuose vieta būtų itin taupoma. Tad tereikia pasistengti statyti statinį, kurio lubos būtų tikrai aukštos.

– Palikite vaikams mažesnes kambarių erdves. Jeigu norite, kad jie turėtų privačias erdves, tai gali būti tiesiog labai maži kambarėliai, o visi žaidimai tegul vyksta viename didesniame bendrame kambaryje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *