Sprendimas: pirkti naują būstą Vilniuje ar išsikraustyti?

Jaunoms šeimoms nuolatos tenka spręsti dilemą, koks turėtų būti jų pasirinkimas: naujas būstas Vilniuje, butas senos statybos bute, namas sodų bendrijoje ar išsikraustymas iš sostinės bei grįžimas į gimtąjį miestelį.

Visi atsiduria Vilniuje

Pažintys LietuvojeNuo 2011 m. iki 2017 m. Vilniuje padaugėjo gyventojų maždaug 30 tūkst. žmonių. Tik dvejose vietose tai nutiko – Vilniuje ir… Grigiškėse. Taip, Grigiškėse, kurios irgi tapusios Vilniaus dalimi. Kažkokiu stebuklingu būdu daugybė žmonių emigravo į Vilnių, kai iš visų kitų miestų žmonės tiesiog vienas po kito pasišalino… Taigi, natūralu, kad čia atsirado didesnis žmonių tankis, reikia daugiau gyvenamųjų vietų, o būstų kainos tik kyla, nes paklausa plečiasi. Ir visgi kiekvienai jaunai šeimai ateina tas momentas, kai reikia nuspręsti, ką daryti toliau. Štai ir jūs galbūt: tiek metų čia dirbote, gyvenote, čia atvykote kažkada studijuoti, paskui taip ir likote… Ir net nepastebėjote, kaip prabėgo 15 metų, kuomet neturėjote savo būsto, o tik nuomojotės. Metas turėti kažką savo. Apie ką galvoja tokios jaunos šeimos?

Naujas būstas geroje vietoje – prioritetas daugeliui šeimų

Daugumai jaunų šeimų pirmuoju prioritetu visgi virsta geroje Vilniaus vietoje esantys naujos statybos būstai. Tai būstai, kuriuose įsikūrus tu gali jausti kokybišką gyvenimą sostinėje, tokį, kokio ir jautiesi vertas. Naujo statybos būstai senamiestyje, paupyje, Užupyje, Žvėryne ir kitose prestižinėse vietose – tai gyvenimo sąlygos, kurios tenkintų daugumą gyventojų, norinčių likti Vilniuje. Naujos statybos būstai traukia savo kokybe ir tikėjimu, kad šie būstai tikrai kur kas ilgiau bus eksploatuojami. Na o prestižinės vietos yra tai, dėl ko galbūt jums apskritai norisi būti sostinėje.

Kiti variantai Vilniuje, kai neįperkamas geras būstas

Aišku, labai daug žmonių, atvykusių gyventi į Vilnių iš mažų miestelių, neturinčių jokių čia šaknų, dirbantys žemas arba vidutines pajamas generuojančius darbus, neturi idealių sąlygų tam, kad įpirktų gerą būstą. Taigi, jiems tenka galvoti apie alternatyvas. Tai gali būti toli nuo centro arba priemiestyje esantys kolektyviniai sodai, kuriuose statytųsi namą. Arba butai senos statybos daugiabučiuose. Visgi ir tai ne visiems atrodo išeitis.

Kada geriau grįžti į gimtąjį miestelį?

Tais atvejais, kuomet naujos statybos butai svajonių kvartale atrodo neįperkami, visgi verta grįžti į gimtąjį miestelį. Jeigu šiame yra palankios sąlygos: galite dirbti ir ten, turite giminių ir draugų, o gal net ir nekilnojamąjį turtą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *