Apie ką reikėtų pagalvoti, planuojantiems šiltinti namus

TermovizijaJeigu jūsų namų termovizija tikrai ne kokia, metas pasidaryti paslaugą sau ir gamtai ir apšiltinti namus. Bus geresnis energinis efektyvumas, namuose geriau laikysis šiluma, nereikės dūsauti, kad visas karštis per langus ar kitas skyles išeina. Taigi, metas planuoti dalyką, kuris pagerins jūsų gyvenimo kokybę, ir apšiltinti namus.

Prašykite termovizinės nuotraukos ir ekspertų išvadų

Pirmiausia, nors ir jaučiate, iš kurios namo pusės ir vietos traukia šaltą orą, visgi visada vertėtų turėti oficialią išvadą, kodėl ir kur šalta. Taigi, tai gali būti arba energetinio naudingumo sertifikatas, arba paprašyta, kad kas nors padarytų su specialiu prietaisu termoviziją. Tuomet daug geriau suprasite ir žinosite, kur iš tiesų ateina šaltis. Kartais vien pasikliaudami savo juslėmis galime suklysti. Mat gali atrodyti, jog kažkur laikosi ar nesilaiko šiluma, kai iš tiesų ten bus arba nebus pralaidumas, o klaidingas įspūdis kils dėl to, kad šiluma vaikšto ir skirstosi po skirtingas vietas.

Meistro prašykite sudaryti reikalingų medžiagų sąrašą ir savo darbų sąmatą

Susipažinę su savo namų termovizija, kvieskite meistrą, įvertinti savo darbų kainas ir paskaičiuoti reikalingų medžiagų kiekius. Galbūt nebus iškart ir aišku, ar būtent šio meistro norėsite. Nepamirkite, kad ir už šį pirminį vizitą meistrui sumokėti reikės. Nes jis juk gaiš savo laiką dėl jūsų. Kai kurie žmonės mano, kad už pirmąją konsultaciją nieko nereikia mokėti, tačiau nepagalvoja apie tai, kad žmogus, kuris atvyksta, gaišta savo darbo laiką, jėgas, turi sumokėti ir už kurą. Jeigu nepatiko aplankęs žmogus ar jo kainos, dar turite laiko surasti ir kitų meistrų.

Siųskite užklausas prekybininkams

Tuomet turėsite siųsti laiškus prekybininkams. Tą padaryti reikėtų turint sąrašą dalykų, kuriuos reikia nupirkti dėl namų šiltinimo. Kartais galima rašyti konkrečius darbus, pagal tai irgi kai kurie prekybininkai gali paskaičiuoti sąmatą medžiagų. Visgi, tikrai tikslūs skaičiavimai bus tuomet, jeigu užklausą siųsite turėdami tikslų ir aiškų medžiagų kiekių sąrašą.

Viską darykite iš anksto

Ką svarbu paminėti – tai, kad turite iš anksto viską planuoti. Visi šiltinimo, statybos darbai Lietuvoje yra rezervuojami iš anksto. Ir tai labai svarbus dalykas. Kadangi gerų meistrų visada trūksta, o ir užsakius medžiagas kartais jų reikia ilgokai palaukti. Taigi, geriausia iš anksto tartis su žmonėmis, o taip pat ir iš anksto galvoti apie tai, kiek ko pirksite, užsakyti medžiagas. Verta turėti ir protingą vietą, kurioje tas medžiagas galėsite laikyti, saugodami jas nuo permirkimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *