Klaidos, kurias žmonės daro šiltindami namus

Namuose atlikus sandarumo testus ir pamačius, kad termovizija rodo, jog namas kiauras, ateina laikas jį šildyti. Visi nori sandaresnių namų, kuriuose geriau laikytųsi šiluma, kuriuose miela ir malonu būtų visiems. Kuriuose ir šildymo išlaidos iškart būtų kur kas mažesnės. Tačiau tuomet kyla klausimų ir dėl to, kaip nepadaryti klaidų ir šį šiltinimo procesą užtikrinti kokybiškai.

Pataupo tyrimams

Neverta pasitikėti tik savo uosle dėl to, kur išeina ir įeina šiluma. Geriau visuomet samdyti profesionalus, kurie atvykę galėtų padaryti atitinkamus tyrimus ir pasakytų, koks energetinio naudingumo sertifikatas galioja šiai dienai. Tyrimas yra mokamas, tačiau ir labai naudingas. Bandyti renovuoti ir šiltinti namus prieš tai nepasidarius termovizijos, tai tas pats, kas operuoti lūžį prieš tai nepadarius rentgeno nuotraukos, ar statyti namą be projekto.

Pasilieka viską paskutinei dienai

TermovizijaAišku, pati populiariausia klaida ne tik renovuojant namus ir sandarinant, bet ir apskritai dirbant su namų šiltinimu – tai visų reikalų atidėjimas pačiai paskutinei dienai. Taip daryti tikrai neprotinga ir nedera. Jeigu norite šiltų ir patogių namų, visuomet galvokite apie tai, kad paskutinei dienai viso to nepasiliksite. Tuomet iš anksto susisieksite su meistrais, pirksite reikiamas sandarinimo medžiagas ir viskas vyks laiku. Jeigu planuojate darbus pradėti už mėnesio ir dar neieškojote meistrų bei nepirkote medžiagų, vargu, ar pavyks viskas taip, kaip norite. Teks dar palaukti, kol bus galima pajudinti reikalus.

Samdo neoficialiai dirbančius žmones

Kitas negeras dalykas, tai žmonių, kurie nėra profesionalai ir net neturi darbui reikalingų dokumentų, samdymas. Jūs rizikuojate, kad darbai jums nebus atlikti gerai, kad jus apgaus ar apvogs. Tai sritis, kur reikia tikrai atsakingų darbuotojų, todėl turėtumėte apie tai pagalvoti ir juos tokius ir samdyti.

Naudoja jau naudotas anksčiau medžiagas

Sakoma, kad šykštus moka du kartus, ir tai tikra tiesa, kai kalbame apie statybas. Kai kurie žmonės taupydami bando panaudoti senas statybines medžiagas: seną medieną, sulankstytas vinis, problemų turinčias brokuotas medžiagas, jau naudotą akmens vatą ir pan. Ypač dažnai pasitaiko seno asbesto šiferio naudojimas. Akivaizdu, kad tokios medžiagos netarnaus ilgai ir nėra jokio reikalo jas naudoti vėl, jeigu jų vieta yra šiukšlių konteineris ar atliekų surinkimo aikštelė.

Bando sutaupyti kiekvieną centą

Apskritai, perdėtas taupumas labai dažnai tik skurdina. Galima galvoti apie tai, kad taupydami kiekvieną centą, žmonės būna pritversi nuolat rinktis tokius sprendimus kaip per mažą medžiagų kiekį, o vėliau laukimą, kol atveš daugiau, ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *