Ar svarstyklių zodiakas susijęs su tikromis svarstyklėmis

SvarstyklėsVien pasižvalgius elektroninėje parduotuvėje svarstykles.com matysime, kad svarstyklės gali būti labai įvairios. Mažos maistinės svarstyklės, mikro svorį matuojančios mokslinės svarstyklės, modernios svarstyklės verslui, ar kiekvienam patogios buitinės svarstyklės. Kai kalbame apie zodiako ženklus, taip pat turime paminėti, kad po vienu zodiaku gali tilpti ir gana skirtingų asmenybių. Įdomu, ar svarstyklių zodiakas turi panašumų su tikromis svorio matavimui skirtomis svarstyklėmis?

Apsisprendimas ir svarstymas

Turbūt pagrindiniu svarstyklių bruožu, kuris galėtų būti taikomas ir tikroms svarstyklėms, galima būtų laikyti apsisprendimo paieškas ir svarstymą. Senovinės svarstyklės būdavo pagamintos balansavimo principu. Ant vienos lėkštės dedami tam tikri svoriai, kurie ir nurodo skaičių, ant kitos – objektai, kuriuos tenka sverti. Laikoma, kad ir svarstyklių zodiako ženklai iš tiesų nuolat užsiima tokiais svarstymais, kada ant vienos lėkštės pusės būna viena tiesa, o ant kitos kažkokie objektai. Tai gyvenime atsispindi kaip geriausių sprendimų paieška, ilgai svarstant visus „už“ ir „prieš“ bei lyginant tarpusavyje argumentų svarumą.

Žodžio etimologija

Galima kabintis ir prie žodžio kilmės. Bent jau lietuvių kalboje žodžiai svarstyklės, svoris bei svarstymas turi tą pačią arba giminišką šaknį. Taigi, ir prasmės yra tikrai labai susiję. Sverti galima ne tik fizinius kūnus bei matuoti jų masę, bet ir lyginti tarpusavyje pasirinkimus, įsivaizduojant, kurio iš jų lėkštutė ant svarstyklių pakiltų aukščiau.

Panašumai žvaigždyne

Kaip atsirado šis zodiako ženklas? Vizi zodiakai buvo suformuoti senovėje pagal tai, ką rodo žvaigždės. Žmonės skaitydavo žvaigždes ir mintyse jas jungdavo į tam tikrus žvaigždėlapius. Tam, kad būtų lengviau atsiminti, kur yra kokia žvaigždė, kaip sudarytas dangus, mintyse žvaigždės būdavo jungiamos į piešinius. Spalio mėnesį pakylančios ir gerai matomos žvaigždės būdavo laikomos piešiniu, panašiu į tikras senovines svarstykles, iš čia atsirado ir pats zodiako ženklas.

Nesusiję dalykai

Na o teigti, kad visos svarstyklės yra vienodos zodiako ženkle yra klaidinga. Taip pat, kaip ir sakyti, kad šie zodiako atstovai tikrai panašūs į tikras, svėrimui reikalingas svarstykles, visais savo bruožais. Absoliutumo čia tikrai nėra. Kuo nepanašūs zodiakai į tikras svarstykles? Pirmiausia, sakoma, kad svarstyklių zodiako atstovai pasižymi išskirtine charizma. Tačiau ar galima tai prilyginti prietaiso veikimui? Deja, ne. Prietaiso veikimas susijęs su tikslumo paieškomis, su fizika ir skaičiavimais. O žmonėms būdinga charizma labiau remiasi kitokiais bruožais, kurių negali atkartoti nei mechaninės, nei elektroninės svarstyklės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *