Energetinio naudingumo sertifikatas ir su juo susiję veiksniai

Energetinio naudingumo sertifikatai, kurie yra taikomi tik pastatams, tai procesas, kurio metu įvertinamas konkrečiai pasirinkto nekilnojamojo turto energetinis sunaudojimas ir konkretus pastatas priskiriamas kategorijai, kuri yra žymima nuo A iki G. Palyginimui pateiksime labai paprasta pavyzdį, kad būtų galima paprasčiau suvokti, apie ką mes kalbame. Taigi, kiekvienas šaldytuvas yra skiriamas į tam tikrą kategoriją pagal tai, kiek energijos jis išnaudoja. Dažniausiai žymint raidėmis taip pat pastarosios keliauja nuo A iki G. Ypač ekonomiški prietaisai turi net kelis pliusiukus, pavyzdžiui A+++. Tai parodo, kad įsigyjamas daiktas labai taupo energija, todėl potencialus pirkėjas suvokia, kad kur kas geriau už jį sumokėti didesnę vienkartinę pinigų sumą, nei kas mėnesį daugiau mokėti už elektros išnaudojimą. Viskas labai panašiai vyksta ir su sertifikatu, kurį ir aptarti mes siekiame. Tik šiuo atveju energija yra ne elektra, o šildymas, kurio kainos mūsų šalyje yra kiek gąsdinančios. Kuo mažiau energijos suvartojantį būstą išsirinksime – tuo daugiau sutaupysime. Taigi, tokio tipo dokumentas reikalingas, kuomet norime parduoti arba išnuomoti savo nekilnojamąjį turtą. Turint sertifikatą greitesnis kliento suradimas yra didesnis.

energetinio naudingumo sertifikataiVisapusiškas statybos užbaigimas reikalauja turėti tokio tipo sertifikatą, kadangi jis apibrėžia dokumentus, kuriuos būtina turėti. Jei nepasirūpinsite – turės tai padaryti naujieji namo gyventojai. Lygiai tas pats galioja ir taikant kadastrinius matavimus. Paprasčiausiai, sutvarkius visus popierizmus didėja galimybės, kad būstą greičiau perleisite į kitas rankas. Statybos užbaigimas yra ne padėjus paskutinę plytą, o užpildžius visus reikiamus dokumentus, be kurių negalima drąsiai gyventi name.

Mūsų šalyje mokesčiai gana dideli, tad jei ruošiatės pirkti namą – ieškokite brangesnio, tačiau tokio, kuris reikalauja mažiau energijos. Taip vieną kartą sumokėsite daugiau, tačiau neteks nuolatos permokėti. Energetinio naudingumo sertifikatai apima viso ploto, kurį reikia ištirti, nuodugnios analizės rezultatų suvedimą ir priskyrimą konkrečiai kategorijai. Tyrinėjant išnaudojamą energiją taip pat net įvertinami tokie veiksniai, kaip nuolatinis durų ar langų darinėjimas. Štai pirmuoju atveju, tai labai aktualu asmenims, kurie siekia įsigyti viešojo naudojimo patalpas, pavyzdžiui, nusprendus įrengti biurą. Juk žmonės labai daug vaikšto, migruoja, tad šiluma dingsta. Tai reikalauja papildomų šildytuvų ir tuo pačiu didesnio energijos srauto. Tinkamas pasirūpinimas nepadidins įprastų išlaidų, kurias galima maždaug kas mėnesį sumokėti valstybei.

Energetinio naudingumo sertifikatai įprastai pateikiami po kelių dienų peržiūros. Kaina varijuoja priklausomai nuo būsto dydžio ir kitų kabliukų, galinčių skatinti intensyvesnius skaičiavimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *