Kaip apšiltinti namus?

Seno ir remontuoto namo pridavimas bus sėkmingas tada, jei namus pavyks apšiltinti tikrai gerai. Štai keletas patarimų, kurie padės efektyviau apšiltinti namus.

5 svarbiausios šiltinimo sritys

– Langai. Turėkite omenyje, kad darydami bet kokį termovizinį tyrimą, matysite, kad langai yra itin gera vieta pasprukti šilumą. Ar pamenate laikus, kai seni mediniai langai būdavo kamšomi vata, laikraščiais ir kitomis vienkartinėmis sandarinamomis medžiagomis? Ne veltui. Net ir gerai apkamšius langą, prie atsistojus, gali jausti kone skersvėjį ir šaltį, nereikia net termovizijos. Taigi, verta žinoti, kad ir namui energetinio naudingumo sertifikatas bus išduotas tik jį pakankamai apšildžius ir skyrus deramą dėmesį langams. Pastaruosius turbūt reikės pakeisti, apšiltinti.

PridavimasDurys. Šaltis gali pasibelsti ne tik š langus, bet ir į duris. Tam, kad namas tikrai būtų nepralaidus temperatūrai, reikės pasikeisti pigias kiauras duris į šiltas ir geras. O ir apšiltinti apvadus.

Grindys. Šaltos grindys? Perkate vis šiltesnes šlepetes? Kažin, ar vilnonės kojinės ir geriausios šlepetės išgelbės, jeigu prastai su grindimis. Jums reikės iš savęs pareikalauti daugiau ir susitaupyti pinigų grindų šildymui. Nekalbame apie po grindis įstatytą gyvatuką, kuris iš tiesų galėtų skleisti šilumą. O tiesiog kalbame apie papildomus šiltinimo elementų sluoksnius po grindimis.

Pagalvokite apie centrines šildymo sistemas. Tai irgi svarbu, nes šiluma per jas gali ne tik ateiti, bet ir išeiti. Pavyzdžiui, jeigu namas apšildomas krosnimi, kažkuriuo metu per kaminą išeina dūmai, o paskui per jį ima išeidinėti namo šilumą. Tad sandaresnis namas bus tas, kuris turės dujinį ar elektrinį šildymą. Žinoma, židinys namuose visuomet yra labai jaukus dalykas.

Stogas – tai labai svarbi namo dalis, kurią būtina apšiltinti, norint, kad šiluma namuose laikytųsi ir jūsų namas būtų sandarus.

Kaip nebrangiai apšiltinti namus

Visų pirma, atsisakykite minties, kad pirksite pigiausias medžiagas. Čia tikrai galios taisyklė, kad skūpus moka du kartus. Jei pirksite dėvėtas nesandarias medžiagas, vis tiek bus praleidžiama šiluma. Tuomet nepavyks priduoti namo, teks papildomai ir už popierių rengimą antrą kartą mokėti. Reikėtų iškart apsišiltini taip, kad gautumėte sertifikatą.

Antra, planuokite viską iš anksto ir nuosekliai. Dauguma prekybininkų patys neskelbia medžiagų kainų. Tačiau jūs galite siųsti reikalingų medžiagų kiekius ir sąrašus ir prašyti paskaičiuoti. Taip išsirinkti jums pačią geriausią kainą ir nusipirkti reikiamas medžiagas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *