Skirtumai gyvenant sename ir renovuotame daugiabutyje

Kai jūsų daugiabutis jau renovuotas, kai namo pridavimas jau atliktas, pats metas palyginti, kaip skiriasi jo renovuoto ir nerenovuoto kokybė.

Išvados ant popieriaus

Taigi, energetinio naudingumo sertifikatas yra ta išvada, kuri ant popieriaus leidžia jums matyti, kokia energinio naudingumo klasei priskiriamas daugiabutis dabar. Taip pat jūs žinote ir kokia ji buvo anksčiau. Galbūt jūs galite palyginti ir termovizines nuotraukas ir sužinoti, kuo skiriasi namo pralaidumo detalės anksčiau ir dabar.

Fasadas

Priduokite namą paprasčiauTaip pat jūs galite matyti, kaip namo pridavimas pilnavertė pasipuošti namo fasadui. Prieš galutinai baigiant daugiabučio renovavimą, jis yra ir papuošiamas iš išorės. Žinoma, papildomai vyksta daugiabučio šiltinimas, taigi, nieko keisto, kad tenka sutvarkyti jo išorę. Dažniausiai prieš renovaciją turime tik paprastą niūrų blokinį daugiabutį. Kurio balkonai neretai yra tiesiog keistų spalvų aptrūniję šiferiai. Po renovacijos dažnai atsiranda daugiau baltos ir žaismingų spalvų, atsiranda vienodumas, o balkonai būna gražūs ir prabangūs.

Langų kamšymas

Jei gyvenote nerenovuotame daugiabutyje su mediniais langais, niekada nepamiršite, ką reiškia langų kamšymas. Nes turėjote jį patirti savo kailiu. O tai reiškė, manome, tikrai daug. Tačiau net ir užkamšius langus paprastai labai šilta juk nepasidarydavo, ar ne? Reikėdavo dar kažko? Taip, reikėdavo pakeiti langus naujais. Taigi, nauji plastikiniai langai renovavus daugiabutį kuria visai kitą estetinį vaizdą, o taip pat ir itin didelį namo sandarumą. Šilti ir patys langai, ir jų apvadai, ir aplink juos atliekamas šiltinimas.

Laiptinės šiluma

Dar vienas dalykas – tai laiptinės šiluma. Jums reikėtų prisiminti, kaip šilta būdavo laiptinėje prieš renovaciją? Tikriausiai būdavo ne šilta, o labai šalta… Žmonės galbūt ir rūkydavo laiptinėje ir dūmai per 10 minučių išsisklaidydavo, lyg gryname ore. Taigi, po renovacijos viskas keičiasi. Ir ne tik popieriuje, kur pažymėtas energinio sertifikato numeris. Mat pasidaro iš tiesų kaip reikiant šilta. Tai reiškia, kad jūs galite eiti į laiptinę be žieminės striukės, nes ten nešalta. O rūkyti joje jau nebegalima, nes tai uždara ir sandari patalpa.

Šilumos išlaikymas

Bendrąja prasme, jaustis turėtų tai visuose namuose. Kad yra labai geras šilumos išlaikymas. Reikia vis mažiau ir mažiau šildyti radiatorius, o namuose išliks tikrai šilta. O štai šildymo sąskaitos, anaiptol, jos tik mažės. Namai kais, sąskaitos mažės. Skirtumas bus įvairus – nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų eurų, ir tą pajaučia kiekvienas gyventojas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *