Katilai: kokį pasirinkti?

Gana dažnai iškyla klausimas, kokie katilai galėtų geriausiai pateisinti lūkesčius – juk pasirinkimas šiandien nėra toks siauras, o tai, žinoma, ne visada palengvina apsisprendimą. Taigi, kaip išsirinkti patį tinkamiausią variantą?

katilaiPirmiausia vertėtų įvertinti tai, ar turite pakankamai katilui vietos, ir ar turėsite pakankamai erdvės sandėliuoti tam tikrą kurą. Kieto kuro katilas gali būti pačiu ekonomiškiausiu pasirinkimu, nes tokio įrenginio kaina bei jo išlaikymo kaina yra pati žemiausia. Žinoma, kieto kuro sandėliavimas paprastai užima ne tiek ir mažai vietos, tad reikėtų gerai pagalvoti, ar tam atrasite pakankamai vietos. deja, nors tokio katilo išlaikymas kainuoja pigiausiai, tačiau katilo kūrenimas nėra toks paprastas, kaip norėtųsi – malkas paprastai tenka kūrenti kas kelias valandas, taigi, tam reikia paskirti šiek tiek savo laiko, kurio stoka šiandien skundžiamasi ne taip ir retai. Taigi, prieš įsigyjant kieto kuro katilą, vertėtų apie tai pasvarstyti.

Elektrinis katilas paprastai kainuoja pigiausiai, ir jo priežiūra reikalauja mažiausiai dėmesio, tačiau toks pasirinkimas nėra pakankamai ekonomiškas, nes išlaikyti tokį katilą yra gana brangu. Dujinio katilo išlaikymas kainuoja pigiau, tačiau kasmet dujos brangsta vis labiau, taigi, ne visada galima numatyti, kiek visa tai gali kainuoti o metų ar kelių. Be to, dujinis katilas gali būti įrengiamas tik tose vietose, kur yra atvestos gamtinės dujos, taigi, šį sprendimą galima priimti tikrai ne visada.

Granulinis katilas – dar vienas galimas pasirinkimas, kuris šiandien yra pats populiariausias. Tokį katilą tikrai verta rinktis, nes jis nereikalaus daug priežiūros, o taip pat nereikės sukti galvos, kaip sandėliuoti granules, nes jos užims kur kas mažiau vietos nei kietas kuras. Taip pat akumuliacinės talpos garantuos, jog bus kaupiama šiluma, kurią galima bus panaudoti, kuomet to prireiks. Taip pat svarbu ir tai, kad granulėmis katilą teks papildyti tik kas kelias dienas, taigi, tai iš tiesų labai palanku, nes neteks rūpintis kuro papildymu kas kelias valandas.

Taigi, rinktis tikrai turime iš ko, ir pasvėrus tam tikrus privalumus bei trūkumus, tikrai pavyks išsirinkti tinkamiausią variantą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *