Kiek kainavo nauja poilsiavietė prie ežero?

GamtaNet jeigu įsirengti norima tik poilsiavietę prie ežero, buhalterines paslaugos Vilniuje (auditas.lt) vis tiek bus reikalingos. Juk reikia apskaičiuoti, kiek kainuoja poilsis prie ežero ir jo patobulinimas naujais suolais, pavėsinėmis, persirengimo kabinomis.

Vietos valymo darbai

Kadangi poilsiavietė prie ežero buvo įrengiama viešam naudojimui, tai pirmiausia viešiems darbams buvo bandoma pritraukti žmonių. Vaikų, miestelėnų – tiesiog žmonių, kurie vėliau patys galės ir džiaugtis tuo, ką turi. Tačiau kažkiek reikėjo ir pasamdyti. Vietiniai patys negalėjo nukirsti medžių, augančių toje vietoje, kur turėjo būti vaikų žaidimų aikštelė. Taigi, jau iškart matosi, kad mokesčius reikėjo mokėti už pjovimo įrangos nuomą ir už tai, kad kažkas šiuos darbus atliko. Taip pat kainavo ir kiti įvairūs dalykai, tarkime, reikėjo pamaitinti visus, kurie kelias dienas nuo ryto iki vakaro savanoriškai dirbo. Tiesa, dirbusieji neslėpė džiaugsmo – visiems buvo gera ir smagu šiek tiek praleisti laiko tokioje aplinkoje.

Baldai

Dar vienas privalumas – atsirado žmogus, kuris galėjo padaryti pigiau baldus, skirtus poilsiui prie ežero. Kadangi vietoje yra ir stalius, turintis savo įrangą. Tačiau vis tiek tam žmogui reikėjo sumokėti, o ir medieną reikėjo pirkti. Buvo pagamintos gražios pavėsinės iš rąstų, taip pat persirengimo kabinos, viešasis tualetas, dėl kurio bus vedama papildoma apskaita, mat reikia užtikrinti švarą ir higieną.

Kameros ir apsauga

Kad poilsis prie ežero visada būtų saugus, teko užtikrinti apsaugą. Buvo nuspręsta, kad bus pajungta kamera, ir per ją policija visada galės matyti, kas vyksta. Arba, jeigu bus koks incidentas – per kamerą bus matoma, kas įvyko, nes bus galima pažiūrėti įrašus. Taigi, čia turbūt ir eina didžiausi skaičiavimai. Reikia apskaičiuoti ir, kiek kainuoja vienkartinė tokios saugos sistemos įrengimo paslauga, ir kiek kainuos vėliau nuolatinis aptarnavimas. Be viso to, dar šalia atsirado ir namelis, kuriame saugomi visi dalykai, skirti vandens pramogoms. Taigi, ten buvo įvesta signalizacija. Jos priežiūra kas mėnesiui yra mažesnė – vos po 10 eurų, tačiau pradinis mokestis visgi buvo. Plačiau pirtys.lt.

Žinoma, jeigu įrenginėji poilsiavietę tik sau, tuomet gali įsirengti ją taip, kaip to nori pats. Visgi, Lietuvos įstatymai draudžia absoliučiai privatizuoti kranto. Penki ar trys metrai nuo kranto – tai plotas, kur kiekvienas žmogus gali ilsėtis ir mėgautis paplūdimiu, tad ir privačios poilsiavietės įrengimas yra ne visai teisingas dalykas. Pastaruoju metu nesilaikantieji įstatymų yra kaip niekada baudžiami.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *