Darbas pakuočių fabrike Škotijoje

Pakuočių gamybaAr kada nors pagalvojote, kas tas prekes, kurias perkate parduotuvėje, kišo į pakuotes? Kas tas pakuotes gamino ir kas ant jų klijavo etiketes bei lipdukus? Jeigu tikrai taip mąstote ir apie tai galvojate – tai ženklas, kad gal kaip tik jūs neseniai tokį darbą ir dirbote, todėl dabar apie tai ir galvojate. Vargu, ar kitu atveju normaliai žmogus daug apie tai mąstytų. Juk paprastai mums rūpi būtent pats produktas, kurį perkame, na dar ir jo kaina. O štai Eglė pasakoja, kad ji gerai žinojo visus pakuočių parametrus, kaip atspausdinti lipdukai ir galbūt kokiais konvejeriais prekė keliavo, kai praėjusį rudenį ji grįžo į Lietuvą. Moteris grįžo po alinančios vasaros Škotijos pakuočių fabrike.

Spausdindavo lipdukus

Eglė su kartėliu prisimena, kad visą vasarą Anglijoje (Škotijoje) dirbo su lipdukais ir pakuotėmis. Kadangi studijavo dizainą, šiaip ji mėgo produktų įpakavimus, o ypač patikdavo gražaus dizaino ekologiškos kartonines pakuotes. Tačiau tik ne po šios vasaros. „Tas darbas buvo nežmoniškomis sąlygomis. Ir kai aš grįžau, tai jau atrodė, kad praėjau ugnį ir vandenį, kad jau dabar viskas. Tai tikrai buvo labai sunkus darbas. Paskui jau negalėjau žiūrėti į jokias pakuotes parduotuvėse, viskas labai primindavo tą darbą“, – sako ji.

Dirbdavo po 16 valandų

Eglė kaip sunkiausią dalyką įvardina labai ilgas darbo valandas. „Pats darbas nebūtų kažkoks labai sunkus ar ypatingas, iš esmės, manau, net ir galėčiau dabar tokį dirbti. Kadangi vis tiek dirbau su produkto dizainu, tai iš dalies net atitinka mano specialybę. Tačiau ten turėjau dirbti tokiu nesugendančiu ropotu. Kiti su spausdintuvais nesusitvarkė, mane ten priėmė kaip pačią ištvermingiausią, ir aš tikrai tokia ir buvau, dirbau taip mikliai, kad niekas kitas nebūtų greičiau darbo padaręs. Tačiau apačioje, kur vyko daiktų fasavimas, pamainos keisdavosi. O mano bėda ir buvo, kad aš buvau ta nepakeičiamoji, todėl man neleisdavo eiti namo. Tekdavo dirbti išvis be poilsio, ir tai labiausiai ir išvargino“, – sako ji.

1 komentaras

  1. Dažnai tik sunkus darbas yra žmogaus pragyvenimo šaltinis. Tačiau kaip sakoma reikia ne daugiau dirbti, o dirbti protingiau. Dėje ne visiems tai pavyksta, juolab kalbant apie įmones, kurios net neturi gamybos valdymo programos. O juk dažnai nuo gamybos valdymo tiesiogiai priklauso įmonės sėkmė bei pelnas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *