Kuo naudingi pratybų sąsiuviniai mokykloje

AtsakymaiGero mokymo mokyklose receptas susideda iš įvairių kompleksinių mokymo metodų. Mokytojams nereikia visų planų ir metodikų ruošti patiems, į pagalbą ateina ir tokios priemonės kaip pratybu atsakymai ir sąsiuviniai, o pratybu atsakymai 8 klasei gali būti pateikiami internete arba specialiose knygose. Tai palengvina mokytojų darbą. Pastaruoju metu buvo kilę diskusijų apie tai, ar visose mokyklose turi būti privalomi pratybų sąsiuviniai, mat ne visi vaikai turi pinigų pratybų sąsiuviniams. Iškilus į aikštę tokiems klausimams, teko argumentuoti, kodėl pratybų sąsiuviniai yra tikrai geras pasirinkimas.

Už papildomas darbo valandas niekas nemoka

Viena iš priežasčių, kodėl reikia džiaugtis, kad yra tokia metodinė medžiaga kaip pratybų sąsiuvinis, yra tai, kad už papildomas darbo valandas niekas mokytojams nemokės, jeigu jie užduotis kaskart turės ruošti patys. Mokytojo darbas ir taip nelengvas, kiekvieną dieną stresas, daug darbo, taip pat tenka mokinių namų darbus, pratybas, kontrolinius namie taisyti vakarais po darbo. Jeigu dar reikėtų ir papildomai sudarinėti užduotis, kurios būna pratybų sąsiuviniuose, tuomet išvis neapsimokėtų už tokius pinigus dirbti. Kol kas pratybu atsakymai labai palengvina kiekvieno mokytojo dalią, nes jie gali pagal atsakymus patikrinti užduotis, ir tai efektyviai veikia. „Mano draugės vakarais eina į kiną, o aš leidžiuosi į vaikiškų rašinių pasaulį. Vakarais taisau savo mokinių rašinėlius. Kas būtų, jeigu dar daugiau namie dirbti reikėtų, ir dar ir daryčiau tas užduotis, kurias dabar gauname pratybų sąsiuvinyje? Na, žinote, tuomet tiesiog grįžtų kažkoks knygnešių laikas, kada mokytojai viską visiškai daro“, – sako mokytoja ir džiaugiasi, kad yra tokios galimybės.

Patrauklios užduotys

Tiesa, pratybų sąsiuviniai patrauklūs ir patiems moksleiviams. Jie būna patraukliai apipavidalinti, su žaismingais paveikslėliais, gudriai sugalvotomis ir pritaikytomis užduotimis – kad tik labiau norėtųsi dirbti su tuo sąsiuviniu. Kartais vaikai pratybų sąsiuvinius palieka namuose, tada būna blogiau, bet tai irgi būdas ugdytis savo atsakingumą – nepalikti namie daiktų. Taip pat, kaip mes mėgstame turėti gražius daiktus, taip mokiniai mėgsta ir turėti patrauklias mokymo priemones. Jeigu pratybų sąsiuviniai atrodo gražūs, dailaus dizaino, įdomūs, tada ir mokytis labiau norisi.

Naudingi metodai

Kiekvieną pratybų sąsiuvinį sudarinėja savo srities profesionalas, tad puiku naudotis tinkamai paruošta medžiaga ir žinoti, kad mokiniai gaus tikrai kokybiškus metodus, kad visi visoje Lietuvoje mokysis tuo pačiu lygmeniu – tai irgi leis greičiau viską perprasti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *