Papildų sportui vaidmuo užsibrėžtų tikslų siekimo procese

Metantiems svorį, auginantiems raumenų masę ar tiesiog pradedantiems sportuoti dažniausiai papildai sportui atrodo kaip neišvengiama būtinybė, kai tuo tarpu fiziškai neaktyviems žmonėms atrodo, kad tai yra tik nesveika ir žalinga chemija, pavojų keliantys preparatai. Iš tikrųjų nei viena, nei kita nuomonė nėra teisinga – papildai nėra nei būtinybė, nei pavojų keliantys žalingi preparatai. Tačiau tuomet kyla įvairių klausimų: kodėl kyla stereotipas, kad papildai žalingi? Ar jie yra iš tikrųjų būtini? Kam jie reikalingi?

Stereotipas

Papildai sportuojantiemsBe jokios abejonės, stereotipas teigiantis, jog papildai yra žalingi ir kelia pavojų sveikatai yra gajus tik visiškai neturinčių informacijos arba turinčių neteisingą informaciją žmonių tarpe. Patys papildai sportui išties nėra niekuo pavojingi, šis stereotipas kilo iš nesugebėjimo atskirti papildų bei specialių preparatų, kurie šiandien yra vadinami dopingu ir uždrausti naudoti sportininkams, dalyvaujantiems varžybose. Tokia preparatai skatina raumenų augimą ar svorio metimą pačiais drąstiškiausiais būdais, neatsižvelgiant į komplikacijas sveikatai, kai tuo tarpu papildai yra visiškai nežalingas būdas padėti augti ar kristi svoriui, nes tai yra ne specialios drąstiškos medžiagos, o vitaminų ir mineralų kompleksai atrinkti ir subalansuoti pasiekti šiems tikslams.

Kam reikalingi papildai?

Pradedantieji domėtis papildais sportui galvoja, jog šie suteiks labai greitus ir ryškius rezultatus, todėl greitai nusivilia nepasiteisinus lūkesčiams. Vėlgi, tai yra glaudžiai susiję su stereotipu, kai painiojami papildai ir specialūs preparatai. Maisto papildai sportui gali įtakoti greitesnį raumenų augimą ar svorio metimą, nes jų sudėtyje yra atitinkamai parinktos medžiagos, kurių reikia pasiekti greitesniems rezultatams. Taip pat jie yra reikalingi atstatyti prarastų mineralų kiekį treniruočių metų, t.y. elektrolitų kiekį, kuris sumažėja prakaituojant. Tai yra papildoma pagalba sportuojančiam žmogui, tačiau nereikėtų tikėtis labai didelio skirtumo. Tačiau ar jie išvis yra reikalingi? Vėlgi, tikrai negalima teigti, kad jie būtini. Tai lengva išeitis papildyti savo organizmą prarastomis medžiagomis, padidinti vieną ar kitą reikiamų medžiagų kiekį organizme, tačiau jei tai puikiai sugebate padaryti ir be papildų pagalbos, o vien tik teisinga mityba, tuomet papildai nėra būtini. Tai tiesiog yra šiek tiek lengvesnis ir greitesnis būdas pasiekti rezultatus ar palaikyti harmoningą organizmą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *