Miško pirkimas ir pardavimas

Kartais sunku rasti savo miškui pirkėją. Savaime suprantama, kad eiti ir garsiai rėkti „parduodu mišką“ yra visiškai neefektyvu. Tačiau kaip gi skelbtis, kad Jus rastų tie, kurie perka mišką? Vietų pasiskelbti tikrai netrūksta.

miškasPirmiausia galite pabandyti pasiskelbti vietos laikraštyje. Kiekviename regione yra leidžiami bent jau savaitraščiai, kuriuose yra skelbimų skiltis. Padidinti efektyvumą galima skelbiantis interneto skelbimų lentose, kurių kai kuriose skelbimai iš viso neapmokestinti, o ir informacijos galima pateikti gerokai daugiau nei skelbiantis laikraštyje. Taigi, taip besiskelbiant galima pritraukti kur kas daugiau potencialių pirkėjų.

Kitas būdas parduoti – kreiptis į nekilnojamo turto brokerius. Šie dažniausiai turi nemažą klientų bazę ir gali per ypač trumpą laiką rasti potencialių pirkėjų Jūsų miškui. Savaime suprantama, už pardavimą šie ims nustatytą procentą, tad Jūsų uždarbis šiek tiek sumažės. Tai reikėtų įvertinti, bet jei skubate parduoti – brokeriai yra puikus pasirinkimas.

Dar viena alternatyva tiems, kurių galvose be „parduodu mišką“ nesisuka jokios kitos mintys, yra skelbimų peržvelgimas. Kartais pasirodo skelbimų, kurių antraštėse mirga „perka mišką“. Dažniausiai tokius skelbimus talpina įmonės, užsiimančios miško kirtimu bei medienos realizacija, todėl neretai jų siūlymai tikrai sudomina miškų savininkus. Siekiant geresnių rezultatų vertėtų išsiųsti užklausą bent keliems supirkėjams, tad galėsite palyginti siūlomas kainas ir kitas sąlygas.

Kitas sprendimas – kreiptis į vietos seniūniją ar savivaldybę. Šiose įstaigose esantys žemės reikalų skyriai neretai sulaukia klausimų apie parduodamus miškus ir gali rasti Jums pirkėją čia ir dabar. Be viso to, skirtingai nei brokeriai, šios įstaigos iš Jūsų neturėtų imti nė cento.

Parduoti mišką nėra labai sunku, tačiau gali būti šiokių tokių kliūčių, dėl kurių Jūsų miškas nebūtų ypatingai patrauklus pirkėjams. Taip gali nutikti ir dėl miško lokacijos, ir dėl jame augančių medžių ar turimo miško dydžio, tačiau jei Jūsų miškas pakankamai didelis, auga pakankamai brandūs medžiai, Jūsų miškas turėtų būti nupirktas pakankamai greitai ir brangiai.

Kartais, tam tikruose regionuose, žmonės ir įmonės perka mišką net nežvelgę į skelbimus, o tiesiogiai besikreipdami į miškų savininkus, pagal registrų centre ar kitose informacinėse sistemos rastus kontaktinius duomenis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *