Naujos statybos butai Vilniuje

Kartais pasvarstoma, kokį butą rinktis: naujos ar senos statybos? Ir senos, ir naujos statybos butai Vilniuje turi savų privalumų bei trūkumų, taigi, ką rinktis, kiekvienas nuspręs pagal savo poreikius.

Naujos statybos butai gali būti įrengti visiškai arba dalinai – antruoju atveju teks gerokai paplušėti, kol galėsite įsikurti savo naujuose namuose, tačiau juos galėsite įsirengti pagal savo individualų skonį. Kartais įsirenginėti dalinai įrengtą būstą dar paprasčiau – juose dar nėra baldų, taigi, apdailos darbai gali vykti greičiau.

Senos statybos butams paprastai reikia remonto, ir taip pat gali užtrukti, kol susitvarkysite namus taip, kad juose būtų pakankamai jauku. Kartais žmonės, įsigiję butus senos statybos namuose, skundžiasi, kad nemažai pinigų išleidžiama nenumatytiems darbams, pavyzdžiui, tenka tvarkyti vamzdžius ir kanalizacijos sistemą.

Naujos statybos butuose su nesklandumais susiduriama rečiau: neplanuotų išlaidų būna rečiau, be to, netenka susidurti su neveikiančiais ar gendančiais liftais. Tačiau ir čia kartais susiduriama su nemalonumais, pavyzdžiui, jei įsikuriate naujame name vieni pirmųjų, gali tekti kęsti triukšmą, kurį kelia kaimynai, įsirenginėdami namus. Žinoma, visa tai – tik laikina, taigi, vėliau su tuo susidurti neteks.

Nauji butai Vilniuje gali būti perkami palankesnėmis sąlygomis nei senos statybos butai. Jau vien dėl to, kad bankas paprastai gali suteikti didesnę paskolą, jei perkamas butas yra naujos statybos name.

Kartais nutinka taip, kad įsigijus senos statybos butą gana greitai, pavyzdžiui, po penkerių metų,norima įsigyti naujesnį butą, taigi, tenka dar kartą tvarkyti krūvas popierių, o tai, žinoma, užtrunka bei kainuoja papildomai.

Naujos statybos namų automobilių stovėjimo aikštelės paprastai yra didesnės, taigi, rečiau kyla problemų, norint pasistatyti savo automobilį. Senos statybos namų gyventojai su tokia problema susiduria gana dažnai, ir automobilį tenka pasistatyti ne savo namo kieme, o tai, be abejo, gali sukelti to namo gyventojų pasipiktinimą.

Senos statybos butai paprastai kainuoja pigiau, tačiau sąskaitos už šildymą dažnai būna gerokai didesnės. Dėl šios priežasties pirkti butą senos statybos name nelabai apsimoka.

Dar vienas dalykas – tai buto išplanavimas, kuris paprastai būna patrauklesnis naujos statybos namuose, ir didelių pakeitimų daryti nesinori.

Taigi, prieš perkant butą gerai apgalvokite, kokie jūsų pagrindiniai prioritetai. Renkantis butą neskubėkite, nes čia juk praleisite tikrai nemažai laiko. Nors vėliau galima butą ir perparduoti, tačiau tai ne visada pavyksta taip greitai, kaip norėtųsi, o dokumentų tvarkymas kainuoja papildomai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *