Stogdengiai: individualūs, grupelėse, firmos, vietiniai

Skardinis stogasJeigu norite pigiau uždengti namo stogą, skardinė stogo danga kaina jus turėtų pradžiuginti, nes ta kaina veikiausiai nebus labai didelė. Arba bent jua bus mažesnė negu dengiant stogą keramikos čerpėmis. Skardinė stogo danga yra gana populiarus, ilgalaikis ir pigesnis variantas. Sakykime, stogo dangą jūs išsirinksite, o kaip išsirinkti stogdengius? Nors jau tikrai nemažai jų išvyko dirbti į užsienį, Lietuvoje, vis dar turime iš ko rinktis. Yra kelios stogo dengėjųkategorijos.

Pavieniai stogdengiai

Paprastai visada galima rasti vieną ar kitą stogo dengėją, kuris kartais dengia stogą, kartais ką nors kitą veikia. Tokie dažniausiai dirba pagal individualią veiklą arba kokią nors kitą dokumentaciją, leidžiančią jiems tiesiog taip paprastai verstis šia veikla. Taigi, tokie stogdengiai labai padės, kai turėsite nedidelį užsakymą – pakeisti kraigą, uždėti lietvamzdžius ar tiesiog pataisyti gabalą stogo dangos.

Stogdengių grupelės

Nedidelės stogdengių grupelės, dirbančios po tris – keturis, yra ta graži visuomenės dalis, kuriai reikia padėkoti, kad jie dar neemigravo iš Lietuvos. Šie žmonės paprastai patys savarankiškai būna susitelkę į bendruomenes ir dirba mūsų statybos sektoriuje. Tai dažniausiai yra atsakingi žmonės, patys užsiimantys savo komandos reklama ir prisiimantys atsakomybę kiekvienas už save.

Didelės statybų firmos

Nereikėtų iš karto pripaišyti ydų didelėms statybų firmoms. Jos kartais jums galės net pasiūlyti mažesnę kainą. Tačiau jose bus ir didesnė darbuotojų kaita, o statybininkams neretai tai bus laikina stotelė iki įkuriant kažką savo individualaus ar iki išvykstant į užsienį. Visgi, tokia statybų firma yra labai vertinga tada, kai turite kompleksinius namo statymo darbus. Jeigu reikia padaryt tikrai daug, tuomet galėsite uo užsiimti ir pasisamdyti gerą firmą. Ji mielai pastatys jums namą nuo pamatų iki stogo. Taigi, pasistenkite šia veikla užsiimti kuo greičiau ir jau greitai matysite, kaip gražiai auga jūsų dar neseniai tik suprojektuotas namas, dabar jau greitai turėsiantis net ir stogą.

Pažįstami vietiniai

Pats blogiausias būdas pasisamdyti stogdengį, tai pasikviesti tą kaimo pažįstamą, vietinį, kuris už butelį padaro viską, ko paprašai. Tokia darbo jėga yra tiesiog siaubinga, ir tai yra simptomas visuomenės, kurioje yra supuvęs sluoksnis. Pirma, yra neetiška samdyti žmones tokiomis sąlygomis. Antra, didžiausia statybininkų ir ypatingai stogdengių dalis susitraumuoja arba net miršta būtent tokiomis sąlygomis, kai dirba neblaivūs. Ypatingai dirbant ant stogo, tai yra siaubingas pasirinkimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *