Elektros suvartojimas mums įprastas namuose, darbuose, o kartais net per http://www.varicom.lt siūlomus generatorius. Jeigu baugina kas mėnesį į namus atplaukiančios elektros apmokėjimo sąskaitos, pirmiausia pagalvokite, kokie gi elektros prietaisai tiek suryja energijos. Kaip taupyti, kad energijos suvartotumėte mažiau? Trumpa atmintinė padės sumažinti elektros suvartojimą.
Įpraskite užgesinti šviesas
Išsiugdydami gerus įpročius, mes paversime savo gyvenimą sėkmingesniu, nedėdami didelių pastangų. Sunku būna tik pradžioje, kol ugdome įprotį. Vėliau pasidaro visuomet lengviau, nes įprotis tampa tuo, ką mums daryti lengviau negu nedaryti. Taigi, šviesos užgesinimas išeinant iš kambario tikrai gali tapti jūsų geruoju įpročiu. Tai tikrai padės sumažinti energijos suvartojimo kaštus namuose.
Įjungti prietaisai offline režimu ima energiją
Kai kurie prietaisai išjungiami mygtuku ir tada mes galvojame, kad jie jau nebevartoja energijos. Deja, tai ne tiesa. Pavyzdžiui, į elektros lizdą įjungtas spausdintuvas neretai, net ir būdamas „off“ režime, vis tiek šiek tiek vartoja elektrą. Jeigu namuose paliksite tik taip įjungtus prietaisus, pamatysite, kad elektros skaitliukas vis tiek šiek tiek sukasi. Tam, kad jis sustotų, reikia viską išjungti iš pačių elektros lizdų. Juo labiau, jeigu elektros instaliacija sena ir nelabai tvarkinga – tuomet juo labiau reikia pasistengti išvengti prietaisų palikimo įjungus, nes tai gali ir labai daug energijos suryti, ir kilti gaisro rizika.
Kartais galingesnis prietaisas atsieis pigiau
Tokie stambūs elektros prietaisai kaip skalbimo mašina vienu kartu suveikdami suvartoja tikrai nemažai energijos. Pagalvokite, juk, kad priverstumėte pajudėti skalbinių būgną, sušildyti jūsų vandenį ir viską išdžiovinti, tikrai reikia pasistengti ir įdėti ten energijos. Tačiau kartais mes ją švaistome pasirinkdami tiesiog per mažą prietaisą. Jeigu turime labai mažą skalbimo mašiną, o skalbimo poreikiai yra dideli, užuot per vieną kartą išskalbus visą kalną skalbinių, organizuojame „skalbimo dieną“ ir skalbiame tris kartus. Jeigu skalbtume vieną kartą su galingesne mašina, jos suvartojamos energijos kiekis per kartą būtų šiek tiek didesnis nei mažos mašinos. Tačiau skalbtume tik kartą. Todėl tas pats kalnas skalbinių būtų sutvarkomas su daug mažesniu kiekiu energijos. Tas pats nutiktų ir esant įvairiems kitiems atvejams, kada vietoje didelio ir mums reikalingo prietaiso pasirinksime mažus, kuriuos teks jungti daug kartų (pvz., maža indaplovė, mažas arbatinukas, maža mikro bangų krosnelė ir pan.). Taigi, kartais pirkdami brangesnį ir didesnį prietaisą, tokiu keistu būdu ir sutaupysime.