Nors tokių bendrovių kaip Ryanair arba Wizzair mūsų šalyje įteisinti ir pradėti pigūs skrydžiai ir leido daug kam keliauti lėktuvais tikrai pigiai, vis dar rasime žmonių, kurie niekada nekeliavo lėktuvu. Tikrai yra tokių, kam tai būtų pirmas kartas. Tad jeigu dar nesate skridę lėktuvu, sužinokite, kaip paruošti lėktuvui bagažą.
Rankinis ir didelis bagažas
Svarbu atskirti, kad ruošiantis kelionei jūs perkate lėktuvo bilietus, kuriame nurodoma jūsų turimo ir leistino bagažo kiekis. Rankinis bagažas – tai tas, kurį galima įsinešti į lėktuvą. Jam galioja griežti reikalavimai, ką galima, ko negalima neštis. Jeigu jūs esate tikri, kad kažko tikrai negalėsite vežtis rankiniu bagažu, tokiu atveju, jums reikėtų arba atsisakyti tų daiktų, arba užsisakyti ir papildomą bagažą, kuris keliaus į lėktuvo bagažo skyrių. Paprastai bilietai, kurie turi savo standartinę kainą, turi ir įtrauktą nemokamą bagažą. Bilietai, kurie įtraukia ir įprastą bagažą, jau kainuoja daugiau. Tai yra, jums tenka mokėti už tą papildomą bagažą, tai yra normali praktika. Bagažo galima imti ir daugiau, skrydžių kompanijos yra visada suinteresuotos, kad jūs imtumėte kuo daugiau bagažo, nes jis gana brangiai apmokestinamas.
Rankinio bagažo paruošimas
Didžiausia užduotis prieš keliaujant yra rankinio bagažo paruošimas. Šis darbas būtinas, kad viskas vuktų sklandžiai. Pirmasis klausimas – skysčiai. Galima turėti viso 1 litrą skysčių, kurie būtų supilstyti į ne didesnes kaip 100 ml talpas, jos turi būti sudėtos į vieną plastikinį permatomą maišelį. Tai leis kontrolei greitai apžiūrėti jūsų skysčius ir įvertinti ar tai, ką vežatės, yra nepavojinga. Negalima vežtis metalo ir aštrių daiktų, taip pat jų neturėtų būti jūsų kišenėse, plaukuose. Negalima ir skysto maisto. Atskirai laikyti reikia ir savo elektroninius prietaisus.
Normų viršijimas
Tiek rankinis, tiek didelis bagažas lėktuvui turi būti paruoštas laikantis tam tikrų svorio ir išmatavimų normų. Bus tikrai nemalonu, jeigu oro uoste jūsų kuprinė (rankinis bagažas) nelįs pro specialius vartelius, arba jeigu jūsų didysis bagažas svers per daug. Ką tada daryti? Išmesti kažką į šiukšlinę, ko neplanavote išmesti, ar susimokėti už papildomą bagažą? Visa tai yra dalykai, kurie visgi reiškia tai, kad jūs turite pagalvoti dar prieš vykdami į kelionę, kiek svers bagažas bei pamatuoti jį. Galima matuoti su liniuote ar centimetrine juostele, o pasverti – su specialiomis arba paprastomis svarstyklėmis.